fotografické kurzy

Oblastní mistrovství orientačního běhu ve sprintu

SOOB-titulka

3. a 4. kolo VČP Hradisko + Rychnov nad Kněžnou

V sobotu 18. dubna 2015 pořádal rychnovský oddíl orientačního běhu hned dva závody Východočeského poháru. Dopoledne se běžela krátká trať na mapě Hradisko o (1:10000), kterou připravili Adam Dusílek a Jan Potštejnský. Na závodníky čekal les vysočinského charakteru se zastoupením všech typů průchodnosti porostů. Mokra si závodníci užili především od nohou, protože startovní koridor vedl bažinou i potokem, a během dopoledne se vystřídalo několik typů počasí, od slunečného přes déšť i slabé sněžení. V ženách vyhrála Lenka Mechlová (SHK), dvě minuty za ní doběhla druhá Daniela Čepová (PHK) a třetí skončila další závodnice SHK Barbora Novotná. V mužích s přehledem zvítězil Radek Nožka (LPU), který po minutu porazil dorostence Daniela Vandase (PHK), třetí Jakub Kamenický (PHK) ztratil skoro ještě o 2 minuty více.

orientační běh

Na start se postavilo přes 800 závodníků, z nichž většina se poté přesunula přímo do Rychnova, kde na ně čekalo oblastní mistrovství ve sprintu. Pro tým organizátorů to znamenalo bleskově přemístit veškeré vybavení do města a v rekordním čase postavit start, cíl i všechny tratě. Zázemí pro závodníky bylo zabezpečeno v prostorách nádvoří kolowratského zámku, které běžcům nabízelo i bohaté občerstvení či prohlídky interiéru zámku. Počasí sice hrozilo deštěm, ale největší atrakcí byl především silný vítr (spíše průvan) ve startovním koridoru v úzké uličce směrem od hodinářství ke škole Kolowratská.

Běželo se na mapě Rychnov n. Kn (1:4000), částečně v historickém centru města a starší zástavbě v okolí náměstí, jakož i v zámeckém parku a drobné městské zeleni a ve vilové zástavbě. V ženách si pro titul doběhla rychnovská rodačka Denisa Kosová (PHK), která o 1:09 min. porazila Danielu Čepovou (také PHK), další 20 sekund zpět byla třetí Klára Procházková (LPU). V mužích dominoval dorostenec Daniel Vandas (v současnosti reprezentující PHK, ale ještě nedávno člen našeho oddílu), který za sebou nechal 3 sekundy Davida Procházku (LPU), dalších 26 sekund zpět byl Polák Mikolaj Dutkowski, který si v dresu DOB vybojoval právo startu na M ČR ve sprintu.