trendaro
REKLAMA

Setkání rytířů a princezen na rychnovském zámku!

Tradičně se tato akce konala na rychnovském zámku v neděli – 17.6.2018. Je určena pro malé princezny a rytíře, kde se na Kolowratském nádvoří letos sešlo přes sto třicet malých princezen a rytířů většinou v kostýmech ze širokého okolí – z Kostelce, Týniště, Rokytnice, Solnice…..

Na další fotografie se můžete podívat na Facebooku !

Všichni měli možnost si na chvilku vyzkoušet život na zámku. Ani oprava přední fasády zámku neodradila velkou návštěvnost a krásné počasí přispělo k pohodové atmosféře. Na prvním nádvoří bylo rozestavěno 30 různých úkolů jak pro princezny, tak pro rytíře od bludiště, střelby z praku, navlékání korálů, seznámení se zámeckou etiketou, chůze po laně, souboje s drakem, šermování, slalom, malování na obličej a bublifuky.

Druhé nádvoří klasicky patřilo projížďce na koních z jezdeckého klubu „ Na venkově“ ze Skuhrova nad Bělou a v Hladíkově síni se hrála pohádka „Princezna a Kašpárek “ od divadélka „BODI“ z Jaroměře. Hlavním bodem programu byla kostýmovaná prohlídka prostor zámku, kde rytíři i princezny poznávali pomocí průvodky v mysliveckém kostýmu historické předměty určení k lovu a určovali paroží, kožešiny,…. V zámecké kuchyni se dozvěděli něco o vaření a koření. Na konci prohlídky je čekali různé zvuky vábniček a troubení z lesního rohu, který vše slavnostně zakončil. Vše bylo uzpůsobeno pro malé návštěvníky. Akce se moc vydařila, a proto patří velké poděkování manželům Kolowratovým i celému zámku za velmi vstřícný přístup, dále Městu Rychnovu nad Kněžnou a Královéhradeckému kraji za podporu této ojedinělé akce. Na akci se podíleli i dobrovolníci EDS v rámci projektu Erasmus+ a kolem 40 pomocníků. Všem patří velké poděkování a těšíme se opět na příští rok!

Mgr. Josef Solár

Visit Us On InstagramVisit Us On FacebookCheck Our FeedVisit Us On Twitter