Antivirový program ESET - indigo Rychnov nad Kněžnou

STALAK BIKE CUP 2018

V sobotu 28.dubna proběhl 12. ročník závodu horských kol STALAK BIKE CUP. Slunečné sobotní ráno přilákalo na tradiční trať ve Včelném celkem 112 závodníků, z toho 23 žáků a žaček. Na rozdíl od loňského bláta letos ztěžovalo závodníkům jízdu velké množství větviček a jehličí, které napadaly na cesty po letošním jarní větrné kalamitě. Na startu se sešla slušná konkurence téměř ve všech vypsaných kategoriích, nejpočetněji byla obsazená kategorie Veteráni I (40-49 let), nejkvalitněji pak kategorie Masters (30-39 let).

Hlavní závod byl opět plně v režii Michala Kaněry (Ghost team). Cestu za jeho dalším, celkem již 7. vítězstvím, se mu snažil ztížit pouze Tomáš Ševců (HSK Cycling), který s ním vydržel držet krok polovinu závodu. V nájezdu do třetího kola bylo dokonce pořadí 1. Ševců – 2. Kaněra, ovšem ve zbývajících kolech už Ševců začal fyzicky ztrácet. Rozdíl ve výkonnosti mezi zkušeným Kaněrou a mladým Ševců byl zejména na horizontech po výjezdech stoupání, kde bylo potřeba udržet tempo. V těchto úsecích Ševců ztrácel a nakonec za vítězným Kaněrou v cíli zaostal o 40 vteřin. Útěchou mu mohlo být vítězství v kategorii Muži (19-29 let). Divácky atraktivní souboj se odehrával i na dalších místech, byť s velkým odstupem na vedoucí dvojici. Trio Tomáš Brendl (Velocentrum – Stratos Auto), Petr Adámek (Apache LOKO Trutnov) a Roman Šťastný odjelo celý závod pospolu a v cíli byly mezi těmito závodníky minimální rozdíly.

Ve vedlejším závodě na 3 kola (veteránské kategorie, kadeti, ženy, příchozí – open) to vypadalo na překvapivé, ale jasné vítězství kadeta Vojtěcha Kovaříčka (Prestige cycling team), kterému nestačil nikdo z daleko zkušenějších závodníků, jako například výborní Veteráni II (50-59 let) Tomáš Čada (Redpoint Eleven Team), Karel Bernard (IHS Náchod) a Petr Novák (SK Donocykl Vysoké Mýto). Bohužel Kovaříček měl v posledním kole problémy s uvolněným řazením a tak se z celkového vítězství v tomto závodě radoval závodník kategorie OPEN Aleš Pelčarský (Hořice), Vojtěch dojel s malou ztrátou druhý, ale ve své kategorii suverénně zvítězil. Teprve na dalších místech dojeli zkušení veteráni v pořadí Čada, Bernard a Novák.

V Juniorech (17-18 let) byl suverénní Lukáš Elčkner (Jaroslav Kulhavý Cycling Team), v ženách zvítězila stejně jasně Karolína Bergerová (Carla.kupkolo.cz Dvůr Králové n.L.). Ve Veteránech I obhájil svoje loňské vítězství Petr Sulzbacher (Pítrs bikes), mladší žáky vyhrál Marek Nechuta (Bike freaks Holice), starší žáky Jakub Pivnička (Pítrs bikes). Pořadatelskému týmu INDIGO cycling RK zajistila „bednu“ Adéla Hanyková v mladších žačkách.

Děkujeme tímto všem závodníkům za předvedené výkony, partnerům závodu pak za dlouhodobou podporu.

Za pořadatelský tým: Ing.Petr Stuchlík