fotograf
REKLAMA

Módní přehlídka Vozíčkářů – Elegance bez bariér 2017

MÓDA POMŮŽE UŽ POPÁTÉ

Elegance bez bariér – je Vám toto spojení povědomé? Není divu, jedná se o jedinečnou akci, která v ČR nemá obdoby. Touto cestou bychom Vás chtěli pozvat na 5. ročník, který proběhne 9. listopadu 2017 ve Společenském centru v Rychnově nad Kněžnou.

Pojetí celého projektu je netypické, jedná se o módní přehlídku, kde se na mole vystřídají známí i neznámí, na vozíku či bez něj a předvedou modely od předních českých návrhářek, populárních značek a butiků. Patronem akce je Muž roku 2009 – Martin Zach. Pro tento ročník ale přijalo pozvání i mnoho dalších známých osobností, které nás provedou večerem, ozvláštní molo, ale i doprovodný program – zaujal je nejen nápad, ale také vidina pomoci někomu, kdo ji potřebuje. Akce má totiž ještě jeden rozměr, charitativní. Vždy je vybraná jedna rodina, která se stará o dítě s handicapem. Letos jsme se rozhodli podpořit rodinu Hermanových z Vysokého Mýta, která kromě čtyř dcer vychovává i nejmladšího syna Davídka. Narodil se jako zdravé dítě, ale krátce po narození prodělal zástavu srdce, krvácení z horních cest dýchacích a vzhledem k nedostatku kyslíku zněla diagnóza neúprosně – Dětská mozková obrna, spastická diparéza.

Po intenzivní rehabilitaci není ve 3 letech schopen chůze, samostatného stravování a i ve všech ostatních činnostech je potřeba dopomoci druhé osoby. David potřebuje 24h péči, proto matka nemůže chodit do zaměstnání. Největší zlepšení zdravotního stavu je po absolvování speciální léčebné terapie KLIM THERAPY v Sanatoriích Klimkovice, zdravotní pojišťovna ji však nehradí. Získané prostředky by proto použili na tuto terapii, díky které Davídek dokáže například sedět a rodina doufá, že i díky ní udělá svůj první krok. Vedle samotné přehlídky se můžete těšit i na tombolu se zajímavými cenami a spoustu dalších překvapení. Veškeré finance z akce budou na konci večera předány podporované rodině. Tato akce by nemohla vzniknout bez podpory mnoha sponzorů a partnerů, kterým děkujeme.

Pojďte společně s námi zažít nezapomenutelný večer, při něm pomoci a třeba právě díky Vám se rodině Hermanových splní sen a Davídek se konečně postaví na nohy.

Těšíme se na Vás, tým EBB